Międzynarodowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Życzliwości zorganizowany w naszej szkole po raz drugi, ale zapewne nie ostatni.
Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.
Swego rodzaju nietypową lekcję wychowawczą z okazji tego święta przygotowały pani Katarzyna Ostaszewska oraz pani Małgorzata Grabowicz - Dałek. Uczniowie poznali na niej historię powstania i ideę jaka przyświeca Dniu Życzliwości.
W kolejnej części apelu uczniowie klas 1 - 3 zaprezentowali przygotowane wraz z wychowawcami plakaty przedstawiające życzliwe zachowania. Natomiast starsi uczniowie, czyli klasy 4 - 8, przedstawili scenki, w których ukazane zostały empatyczne zachowania.
Dzień podsumowany został krótkim wnioskiem: "Dobro wraca", trzymajmy się tego stwierdzenia, a świat będzie piękniejszy.