Omówienie treści lektury obowiązkowej Adama Mickiewicza pt. "Świtezianka".

W zeszłym tygodniu klasa siódma przeżyła niezwykłą lekcję języka polskiego, która została przygotowana i przeprowadzona przez dwie uczennice: Agatę Białek i Zuzannę Wielec, laureatki Międzynarodowego konkursu ph. "Mickiewicz. Komiks".
Tematem lekcji było omówienie treści lektury obowiązkowej Adama Mickiewicza pt. "Świtezianka".
Dziewczyny wprowadziły kolegów i koleżanki w temat, następnie przeszły do omówienia treści ballady, dzieląc klasę na grupy. Uczniowie mieli za zadanie omówić elementy świata przedstawionego, scharakteryzować głównych bohaterów oraz omówić motywy literackie występujące w lekturze.
Podsumowaniem zajęć było sprawdzenie stopnia przyswojenia omawianego materiału. W tym celu uczennice samodzielnie.stworzyly grę interaktywną dotycząca ww. utworu wieszcza narodowego.
Na zakończenie uczniowie mogli obejrzeć komiks pt. "Złamana przysięga" inspirowany treścią "Świtezianki" i podzielić się opinią na temat pracy Agaty i Zuzi.
Nad przebiegiem lekcji i merytorycznym jej przygotowaniem czuwała nauczycielka języka.polskiego, p. Małgorzata Grabowicz - Dałek.