Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Chełmcach - Światowy Dzień Ziemi

Każdego roku w kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi.
Celem obchodów jest zwrócenie uwagi jak największej liczby osób na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochrony.
W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości - planety Ziemi.
Z tej okazji członkowie Ligi Ochrony Przyrody oraz Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Katarzyny Kruk oraz Pani Katarzyny Ostaszewskiej przygotowali spektakl ekologiczny pt. "Królewna Śmieszka". Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Dawid Dutkiewicz. Gościem honorowym dzisiejszego wydarzenia był leśniczy, Pan Leszek Szychowski.
Po ekscytującym przedstawieniu przeżyliśmy niesamowitą lekcję przyrody, którą poprowadził nasz Gość. Dowiedzieliśmy się na niej: na czym polega praca leśniczego, jak zachowywać się w lesie, poznaliśmy gatunki drzew, nauczyliśmy się jak określić ich wiek oraz jak klasyfikowane są drzewa do wycinki.
Bardzo dziękujemy Panu Leszkowi Szychowskiemu za obecność i uświetnienie obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, a uczniom i nauczycielom za niepowtarzalne doznania artystyczne.
Do zobaczenia za rok!