Apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dnia 27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski Pani Małgorzata Grabowicz - Dałek wraz z Panem Dawidem Dutkiewiczem przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie.
Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.
Chętni uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w teście wiedzy o Polsce, w którym udzielili 100 % poprawnych odpowiedzi.
Na zakończenie uczniowie klas IV - V odśpiewali patriotyczną pieśń "Witaj majowa jutrzenko".