Światowy Dzień Wody

22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.
Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku podczas „Szczytu Ziemi” w Rio de Janeiro. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestię zanieczyszczenia i marnowania zasobów wody na Ziemi.
Ten szczególny dzień doskonale się wpisał w harmonogram działań realizowanych w szkole w ramach projektu edukacyjnego ph. „Woda do picia, woda do życia", którego autorkami są nauczycielki naszej szkoły Pani Anna Bladowska oraz Pani Katarzyna Kruk.W akcji szkolnej wzięli udział uczniowie klas I – VIII. Tego dnia większość z nich przyszła do szkoły w niebieskich strojach. Dzieci od swoich starszych kolegów dowiedziały się o: właściwościach wody, jej znaczeniu w przyrodzie, poznały różne gatunki roślin wodnych i zwierząt w niej żyjących, omówiły główne zanieczyszczenia wód.
Również dziś w ramach obchodzonego Światowego Dnia Wody rozstrzygnięte zostały liczne konkursy: plastyczny, fotograficzny, informatyczny, literacki oraz „Wodny pokaz mody”.
Dzień był niezwykły, wyjątkowy! Przypomniał uczniom o tym, że trzeba chronić wodę, bo jej zasoby na Ziemi są ograniczone.